Спорт


В нашето училище се отделя голямо внимание на спорта.  Развиваме както групови, така и индивидуални спортове. Нашите ученици имат възможност да избират между модулите по баскетбол, волейбол, лека атлетика, футбол и тенис на маса. Всяка зима се организира и „Ски училище” за всички любители на зимния спорт, в Пампорово. За начинаещите се организира безплатен курс от наши преподаватели, които са и инструктури по ски и сноуборд. През годините Гимназията е участвала в много междуучилищни състезания по футбол, волейбол, тенис на маса, шах-мат, баскетбол. И до сега преходната купа „Илия Мирчев“, наречена на името на един от най- големите български баскетболисти, е наше притежание. В състезанията по лека атлетика наши възпитаници са носители на множество златни, сребърни и бронзови награди в различните дисциплини.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2015

Турнир „Лекоатлетически звезди на София 2015“  

Ники Иванов 8 клас Четвърти на 100 м гладко бягане с резултат 12.9 сек. на крачка от медала, след европейския и вицеевропейския шампионат за деца 2015.

Ники Иванов 8 клас Бронзов медал на 400 м гладко бягане  

Александър Митинов, Владимир Христов, Марио Марков, Милен  – сребърни медали на щафета 4 x 100 гладко бягане

Марина Харламбова – 5 място на скок дължина 

                   

 

 

 

 

 

 

 

 

Градско първенство по Лека Атлетика 2013

Бронзов медал на Васил Василев на скок дължина с чудесен резултат от 5 м 21 см.

Четвърто място за юношите ни и отлично отборно представяне на крачка от медалите.               

 

               

 

 

 

 

 

 

 

Градско състезание по плуване „ЗА КУПАТА НА КМЕТА“ Сандра Рангелова – Бронзов медал на 100 м кроул и 4 място на 100 м бруст                                                            

Турнир „Лекоатлетически звезди на София  2012“ Васил Савов – 9 клас /финалист на 100м/ Борис Недялков – 8 клас /шести във финала на 100м/                   

Градско състезание по Лека Атлетика 2012 г. 

Петър Недялков- сребърен медал на висок скок

Гергана Димитрова -сребърен медал на висок скок

Даяна Дренска -4 място на скок дължина              

                                

 

 

 

 

 

 

 

 

ГРАДСКО СЪСТЕЗАНИЕ ПО ЛЕКА АТЛЕТИКА 14-15.04.2011 г Филип Гидионов – златен медал на тласкане гюле Петър Недялков – сребърен медал на скок височина Никол Кушева – сребърен медал на 200м Гергана Димитрова – сребърен медал на скок височина Момичета щафета 4×100 – бронзови медали      

 2010

  •  бронзов медал Градско състезание по лека атлетика, 200м. гладко бягане – Никол Кушева – 8 кл
  • бронзов медал Градско състезание по лека атлетика, скок височина- Петър Недялков – 9м
  •  бронзов медал Градско състезание по лека атлетика  тласкане на гюле – Филип Гидионов 10м
  • шесто място за отбора на Гиманзията на Градско състезание по лека атлетика.
  •  второ място на турнира на частните училища по футбол жени

 

2009

  • сребърен медал Градско състезание по лека атлетика, тласкане гюле – Филип Гидинов -9клас
  • сребърен медал Градско състезание по лека атлетика, висок скок- Ивайло Иванов 10клас
  • трето място Градско състезание по лека атлетика, щафета
  •  първо място по хандбал Междурайонно (зона) състезание
  •  трето място по шах мат на Междурайонно състезание
  • първо място Ученически игри р-н Красно село- хандбал
  • първо място Ученически игри р-н Красно село- шах мат
  • второ място Ученически игри р-н Красно село- баскетбол момчета
  •  второ място Ученически игри р-н Красно село- бадминтон момичета
  • трето място Ученически игри р-н Красно село- бадминтон момчета
  • трето място (от 12 отбора) турнир на частните училища „Олимпия” по футбол
  • четвърто място на турнира на Американския колеж по футбол

   2008

  • сребърен медал Градско състезание по лека атлетика 200м гладко бягане- Симона Русева
  • сребърен медал Градско състезание по лека атлетика 1500м бягане Николай Митев
  • бронзов медал Градско състезание по лека атлетика, тласкане гюле Мартин Калпакчиев
  • бронзов медал Градско състезание по лека атлетика, тласкане гюле Гергана Пейчинова
  • Първо място Ученически игри р-н Изгрев–футбол момчета 8-10 клас
  • Първо място Ученически игри р-н Изгрев – волейбол 8-10
  • Първо място- Ученически игри р-н Изгрев- хандбал момчета 8-10 клас
  • трето място -Ученически игри р-н Изгрев – баскетбол момчета 8-10клас
  • трето място -Ученически игри р-н Изгрев – баскетбол момичета 8-10 клас
  • трето място -Ученически игри р-н Изгрев – волейбол момчета 8-10 клас
  • трето място -Ученически игри р-н Изгрев – волейбол девойки 8-10 клас
  • трето място -Ученически игри р-н Изгрев – волейбол юноши 11-12 клас
  • трето място -Ученически игри р-н Изгрев – шахмат 8-10 клас

2007

  • второ място на Градското състеание по лека атлетика гр. София юноши 8-10 клас)
  • трето място на Градското състеание по лека атлетика гр. София девойки 8-10 клас)
  • първо място -Ученически игри р-н Изгрев – баскетбол девойки 8-10 клас);
  • второ място -Ученически игри р-н Изгрев – футбол юноши 11-12 клас);
  •  второ място -Ученически игри р-н Изгрев – волейбол девойки 8-10 клас);
  • трето място -Ученически игри р-н Изгрев – футбол юноши 8-10 клас);
  • трето място -Ученически игри р-н Изгрев – волейбол юноши 11-12 клас);
  •  трето място -Ученически игри р-н Изгрев – баскетбол юноши 8-10 клас);
  • четвърто място 19 Турнир по минифутбол за ЧОУ – юноши -старша възраст;
  • най-добър играч на Турнир по минифутбол за ЧОУ отличен ученикът Николай Миланов; юноши -старша възраст
  •  четвърто място на турнира на Американския колеж по баскетбол – юноши;

 2006

  • първо място на 2 Национална спартакиада по стрийтбол мъже Албена
  • второ място – Ученически игри р-н Изгрев – баскетбол девойки (8-10 клас);
  • трето място – Ученически игри р-н Изгрев – баскетбол юноши 8-10 клас);

  2005

  • първо място – Ученически игри р-н Изгрев – баскетбол момчета;
  •  второ място – Ученически игри р-н Изгрев – баскетбол юноши
  •  второ място – Ученически игри р-н Изгрев – футбол юноши;

  2004

  •  трето място Турнир по минифутбол за ЧОУ – юноши -старша възраст;
  •  най-техничен състезател наТурнира по минифутбол за ЧОУ – юноши -старша възраст призът присъден на Мартин Лещаров;

2001

  •  четвърто място на Турнир по минифутбол за ЧОУ – юноши -старша възраст;
  •  най-добър вратар на Турнир по минифутбол за ЧОУ – юноши -старша възраст бе отличен Чавдар Митрешков;
  •  голмайстор на Турнир по минифутбол за ЧОУ – юноши -старша възраст бе отличен Мартин Лещаров;

1998

  • второ място Столични ученически игри – баскетбол юноши;
  •  първо място на Регионалното първенство – баскетбол юноши;

1997

  • второ място на Столични ученически игри – баскетбол юноши;