- Завършена степен „Бакалавър” или „Магистър” по съответните дисциплини;
- Ниво на владеене на английски език С1;
- Използване на иновативни методи на преподаване;
- Желание за работа с млади хора.
”Безспорно най-важният фактор за успехите на едно училище е добре подбраният екип от педагози. Любовта към професията е водеща в работата на нашите учители. Признание за техния всеотдаен труд и благодарност, че бяха с нас през всичките трудни години, през които преминахме.
Лиляна МуховскаСъосновател
над 20-годишен опит като преподавател по английски език. Определя себе
си като изключително търпелив човек, който държи на постоянството.
Харесва работата си, защото е креативна и заради удовлетворението от
работата с млади хора.
В работата си с децата най-много държи на създаването на усещане за екип, където всички да имат обща цел. Това, което зарежда Мила в свободното ѝ време, са пътуванията с най-близките, четенето и йогата.
Притежава над 10-годишен опит в преподаването на английски език в двуезичен контекст с деца от различни възрасти. Има опит в подготовката на студенти за международни дебати, творческо писане, подготовка за изпити за IGCSE (английски език и литература). Удостоена е с наградата на херцога на Единбург. Според нея емоционалната безопасност в класната стая е много важна, за да се гарантира, че учениците са отворени и възприемчиви към ученето. Набляга на творческото и критичното мислене в уроците си, като ги насърчава открито да споделят своите мисли и да анализират своите възгледи, като използва Сократов въпрос. За нея диференцирането на уроците е много важно, за да се гарантира, че всички ученици напредват. Труди оценява учителството като възнаграждаваща професия. Всеки ден започва работа с най-живите и ентусиазирани членове на обществото – децата. Виждайки как учениците растат и се развиват, получава искрено удовлетворение.
Той е мотивиран и коректен в работата си и отношенията си с колегите. Възприема емоционално комуникацията с децата и се радва да представя по свой специален начин необятния свят на химията. За него е удоволствие да има възможността да участва във формирането на учениците като личности. Вярва, че в него те винаги могат да намерят подкрепа и разбиране. В свободното си време обича да да пътува, да чете и да се разнообразява с чужди езици и култура.

В началото на 2019 година Светлана основава Академия за дизайн – Pixel Academy, насочена изцяло към дизайна, визуалната идентичност и дигиталното присъствие. Също така, провежда професионални обучения и семинари, свързани с дизайна и изграждането на бранд, както и визуалната идентичност на марката.
Светлана Цонева е част от журито на конкурса „Сайт на годината“ над 8+ години, ментор в Able Mentor и преподавател в SoftUni Creative, Pixel Academy и гимназия „Проф. Иван Апостолов“ в гр. София.
